Autoři
Ing. arch. Petr Frolík
architekt, jednatel
Text o autorovi, de facto libovolný, do té A4, co jsme si ríkali. Je otázka zda by neměl umět základní html - tzn novy radek a tucne.

odový systém, podle kterého se od 1. července budou postihovat neukáznění řidiči, má konečnou podobu. Poslanci tento týden posvětili poslední drobné úpravy v "ocenění" jednotlivých dopravních přestupků.

"Nevím o ničem, co by plánovali poslanci na bodovém systému změnit,? řekla včera mluvčí ministerstva dopravy Marcela Žižková. I kdyby však zákonodárci ještě něco chtěli změnit, stejně to už do voleb nestihnou. Definitivně tedy platí, že kdo nasbírá 12 trestných bodů za chyby na silnicích, přijde na rok o povolení řídit auto. Za nejhorší přestupky - třeba za odmítnutí dechové zkoušky na alkohol - bude hrozit sedm bodů. U méně závažných pochybení se pak hodnota trestných bodů snižuje. Právě těchto přestupků se týkají poslední změny.

Které to přesně jsou? Poslanci upřesnili postih za jízdu pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Pokud policisté zjistí, že opilý řidič je v takovém stavu, že není schopen řídit, dostane 7 bodů. Pokud mu naměří v krvi více než 0,3 promile, ale není na tom tak špatně jako v předchozím případě, "získá? dotyčný 6 bodů.

Zároveň si však viník vykoleduje i trestní stíhání. Za méně než 0,3 promile alkoholu v krvi budou 3 body. Původně mělo také platit, že 1 trestný bod dostane řidič, který nebude respektovat značku zákaz stání nebo zákaz zastavení. Od července bude za takový přestupek pouze peněžitá pokuta.

jeste neco asi